среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Мурињо попушти – Карнеиро се враќа во медицинскиот тим на Челзи

Според медиумите на Островот, менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо попуштил под притисокот на навивачите на клубот и дал дозвола Ева Карнеиро да се врати на клупата.

Мурињо попушти - Карнеиро се враќа во медицинскиот тим на Челзи

Мурињо попушти - Карнеиро се враќа во медицинскиот тим на Челзи

Поврзани вести

По шестнеделна “војна” со Мурињо, докторката ќе се врати на терените за време на натпреварите. Карнеиро доби суспензија од Мурињо по мечот со Свонси откако таа влезе да му укаже помош на Еден Азар, потег кој Португалецот го нарече “глупав”.

По долгата пауза, како што тврди Тајмс, таа ќе се врати на својата работа утре, на дербито на Челзи против Арсенал во шестото коло од Премиер лигата, кое ќе се игра на Стемфорд Бриџ.

Најчитани вести