четврток, 22 декември 2016  |  Вести денес: 45

Мурињо потпиша со Манчестер Јунајтед

Жозе Мурињо потпиша договор со Манчестер Јунајтед за да ја преземе функцијата менаџер на клубот, а се очекува оваа информација официјално да биде објавена во петок, пишува британски „Гардијан“.

murinjo-22

Поврзани вести

Жозе Мурињо потпиша договор со Манчестер Јунајтед за да ја преземе функцијата менаџер на клубот, а се очекува оваа информација официјално да биде објавена во петок, пишува  британски „Гардијан“.

Португалецот и неговиот агент Хозе Мендес, преговараа со Ед Вудвард, извршниот заменик претседател  на клубот во текот на изминатата недела, а 53-годишниот стратег конечно  денес го потпишал договорот.

Неофицијално, договорот е за период од три години.

Ианку, Луиз Ван Гал по двете неуспешни години на Олд Трафорд во понеделникот и официјално си замина од клубот.

Најчитани вести