сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо потврди дека повредата на Торес не е наивна

murinjo potvrdi deka povredata

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Жозе Мурињо, веднаш по завршувањето на првенствената пресметка против екипата на Манчестер Јунајтед потврди дека повредата која ја заработил шпанскиот интернационалец, Фернандо Торес е од посериозна природа и дека брзоногиот напаѓач ќе мора да мирува во следните 30 дена.

„Пред неколку минути ме информираа дека го загубив Торес и тоа на неколку недели. Можно е да не биде во комбинација за игра во следните 30 дена. Станува збор за проблем со вкрстените лигаменти. Во следните неколку недели ќе морам да комбинирам со Ето и со Демба Ба. Се надевам дека двајцата ќе ги исполнат моите очекувања. Нормално дека сакам еден од моите фудбалери да биде избран за најдобар на натпреварот. Торес е поопасен кога се има повеќе простор за игра, а Ето кога противникот игра компактно, кога ги затвара сите приоди кон сопствениот гол. Ето е поопасен кога има само малку простор за игра”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести