понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо разочаран од Реал (М)

murinho razocaran

Последни вести

Остри критики до Реал (М), поради очајната игра на последните првенствени натпревари против екипите на Барселона и Севилја, упати и контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо.

“Кога е во прашање Реал (М), јас очекував да биде повисоко на првенствената табела, да биде лидер, да има убава предност пред Барселона која загуби многу бодови, повеќе од тие што ги загуби во изминатите три сезони. Сакам да го пофалам тимот на Атлетико (М). Знаеме дека Атлетико (М) има многу помал буџет во споредба со градскиот ривал, но постигнува феноменални резултати, како во Примера дивизион, така и во Лигата на шампиони. Сега шпанската лига е лига помеѓу три клуба”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести