недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Мурињо стави крај на приказната околу Занети

murino i zaneti

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо се обиде повторно да стави крај на сензационалната шпекулација дека легендарниот капитен на италијанскиот калчо гигант Интер, Хавиер Занети во новата клупска сезона ќе настапува на “Стемфорд Бриџ”.

„Никогаш не сме разговарале на оваа тема. Хавиер ми е доживотен пријател и таков ќе биде нашиот однос. Занети нема да го облече дресот на Челзи, нема да се пресели на “Стемфорд Бриџ”. Место на Занети е на Џузепе Меаца, тој е составен дел од Интер и таму ќе остане до крајот на неговата богата кариера”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести