недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Мурињо: Уште 12 години во Челзи, потоа селектор

mourinho

Последни вести

На неколку часа пред официјалниот старт на последниот натпревар од 17. коло во англиската Премиер лига, градската пресметка помеѓу екипите на Арсенал и Челзи, менаџерот на лондонските “сини”, Жозе Мурињо откри дека сака да остане на “Стемфорд Бриџ” и во следните 12 години.

“Имам 51 година и би рекол, сакам да останам на “Стемфорд Бриџ” и во следните 12 години. Потоа сакам да бидам селектор и да обезбедам пласман на престојниот Мундијал. Потоа ќе кажам дека тоа е тоа”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести