петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо веднаш го пецна Лукаку

MURINHO VEDNAS LUKAKU

Последни вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, веднаш го пецна белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку кој пред неколку часа си замина од “Стемфорд Бриџ” и потпиша 5-годишен договор со екипата на Евертон.

Трофејниот португалски стручњак откри дека Лукаку ја прифати понудата на Евертон откако му било соопштено дека не може да биде прв избор кога е во прашање нападот на лондонските “сини”.

“Лукаку никогаш не беше доволно ментално мотивиран. Не беше подготвен за реалната ситуација на “Стемфорд Бриџ”. Да, сакаше да игра и во дресот на Челзи, но сакаше да биде прв избор кога е во прашање напаѓачката линија. Во еден ваков клуб, каков што е Челзи, не е можно на еден фудбалер да му биде ветен статус на стандарден првотимец. Јас не можев да му ветам такво нешто на Лукаку. Ромелу не беше подготвен да се бори за својот статус на “Стемфорд Бриџ”. Не беше подготвен да се бори со конкуренцијата”, изјави Мурињо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести