понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Мурињо: Во Арсенал плачењето е традиција

murinho

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, веднаш му одговор на менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, кој веднаш по натпреварот помеѓу градските ривали изјави дека судијата Мајк Дин, намерно не досудил чист пенал за „топчиите”.

„Сакаат да плачат, таква е нивната традиција. Сакам да кажам дека вистинските Англичани, а за пример ќе го земам Франк Лампард, нема никогаш да испровоцираат некаква ситуација, да испровоцира некој фудбалер. Фудбалерите кои пристигнуваат од одредени држави, го имаат тоа во својата крв. Точно дека истите тие нудат нешто добро, нешто ново во фудбалската игра, но јас повеќе ја сакам англиската крв. Знам дека тие веднаш ќе продолжат со игра, како ништо да не било”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести