понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо во голманска дилема

petr-500

Последни вести

Со одличните изданија позајмен во редовите на Атлетико Мадрид, чуварот на мрежата Тибо Куртоа се препорача за настап во Челзи.

Предводникот на составот од „Стемфорд Бриџ“, Жозе Мурињо, ќе може да избира меѓу белгискиот фудбалски репрезенативец и одличниот Петр Чех.

Искусниот чешки голман изјави дека е предобар за на клупата за резерви, што придонесува за дилемата на менаџерот од Португалија.

„Чех е наш фудбалер. Среќен сум со тоа што меѓу стативите ќе стои млад и талентиран или одличен искусен чувар на мрежата“, вели Мурињо.

Што се однесува до тоа кој ќе биде на голот за воведниот натпревар, Португалецот е досетлив.

„Кој и да бииде, ќе биде одличен. Челзи може да се пофали со двајца од тројцата најдобри голмани на светот. Тоа е дилема за мене, како и да е, одлични се“, заклучи менаџерот на лондонските „Сини“ за мемдиумите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести