петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 61

„Муслимански браќа“ го осудија нападот во Мансур

muslimanski-braka (2)

Поврзани вести

Египетското движење „Муслимански браќа“ го осуди бомбашкиот напад врз полициска станица во египетската област Дакахлија, при што загинаа најмалку 12 лица, а повеќе од 100 беа повредени, пренесе „Ројтерс“.

„Муслиманските браќа остро го осудуваат нападот врз полициската станица во градот Мансур. Ние го сметаме ова дело за директен напад против единството на египетскиот народ и инсистираме да се спроведе темелна истрага“, се вели во соопштението на движењето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести