среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

МВР: 36 дисциплински мерки за несовесни полицајци

policiska kola

Поврзани вести

Во текот на изминатата недела по спроведена дисциплинска постапка, донесени се 36 решенија против 36 вработени во Министерството за внатрешни работи поради сторени повреди во работењето.

Притоа, на 23 вработени им е изречена мерка „парична казна“ на четворица вработени мерка „запирање на постапката“, на шестмина вработени им се изречени мерки „писмено предупредување“, на двајца вработени мерка „распоредување степен пониско“, и на еден вработен мерка „условно откажување на договорот за вработување“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести