недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

МВР бара 40 волонтери

Министерството за внатрешни работи распиша оглас за 40 волонтери за периодот од 15 јуни до 15 септември. Според огласот, заинтересираните кандидати треба да бидат студенти на факултетите од областа на правните, безбедносните или економските науки.

skopje

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи распиша оглас за 40 волонтери за периодот од 15 јуни до 15 септември. Според огласот, заинтересираните кандидати треба да бидат студенти на факултетите од областа на правните, безбедносните или економските науки.

Сите апликанти треба да достават потврда дека се студенти, мотивациско писмо и кратка биографија. Документите треба да се достават до Министерството за внатрешни работи, во писарницата на улица Димче Мирчев број 9, а може и во Секторите за внатрешни работи во Скопје, Битола, Велес, Куманово, Тетово, Штип, Струмица и Охрид.

Огласот трае до крајот на оваа недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести