петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МВР: Дефектот отстранет, линијата 192 продолжува со работа

policija1-630x420

Поврзани вести

Проблемот со телефонската линија 192 е отстранет, па сите граѓани ќе можат без никаков проблем да ја користат за пријавување, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Претходно, поради технички проблеми беше затворена оваа линија, па сите повици се реализираа преку бројот 195.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести