петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

МВР дематира дека имало терористичка акција во Слупчане и Ваксинце

Немало антитерористичка акција во Слупчане и Ваксинце

po-izmenite-na-zakonot-za-azil-mvr-izdalo-5-005-potvrdi-na-migranti

Поврзани вести

МВР демантира дека утрово имало антитерористичка акција во Слупчане и Ваксинце.

Портпаролот на МВР, Иво Котевски за „Република“ изјави дека нема никаква акција во тој регион.

Министерството за внатрешна политика, чиј портпарол сум јас, утринава не сроведува никаква антитерористичка акција, вели Котевски.

 

 

 

Претходно медиумите објавија информација дека утринава се спроведува антитерористичка акција во Слупчане и Ваксинце.

 

 

 

Најчитани вести