сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: МВР работи на целосно документирање на инцидентите во „Борис Трајковски“

policija1

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи продолжува да работи на целосно расчистување и документирање на инцидентите во салата „Борис Трајковски” кои се случија за време на натпреварот меѓу кошаркарските клубови „МЗТ“ и „Работнички“ од Скопје.

Апелираме сите граѓани или функционери во некои општини кои имаат какви било информации со кои побргу би се идентификувале лицата учесници во инцидентите, да се обратат во најблиската полициска станица за да не дозволиме ваквите насилници да го расипуваат доживувањето на сите искрени љубители на спортот.

По прегледувањето на снимките, Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди одлучи да покрене дисциплинкса постапка против еден полициски службеник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести