петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

МВР до општина Центар: „Откривањето детали и штети на истрагата“

mvr1-3-centrala

Поврзани вести

МВР со реакција до општина Центар во врска со произнесувањето детали за осомничените за кражба, додека истрагата се уште трае.

„Министерството за внатрешни работи не сака да навлегува во мотивите заради кои општина  Центар одлучи да ги предупреди осмничените дека е можно да се обезбедени докази против нив, но сака да предупреди дека секое изнесување на какви било детали од преземените мерки и наштетува на истрагата. Дали се обезбедени отпечатоци или какви било други докази, се податоци кои е несериозно да се објавуваат во тек на истрагата“, стои во соопштението.

Од Министерството апелираат институциите да се држат во рамки на своите ингеренции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести