понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

МВР донесе 13 решенија против свои вработени

На девет вработени им е изречена мерка „парична казна“ на еден вработен мерка „запирање на постапката“, на двајца вработени мерка „откажување на договор за вработување“ и на еден вработен му е изречена мерка „отказ“.

policija

Поврзани вести

Во текот на минатата недела по спроведена дисциплинска постапка, Министерството за внатрешни работи донело 13 решенија против 13 свои вработени во Министерството поради сторени повреди во работењето.

Како што соопшти МВР, притоа, на девет вработени им е изречена мерка „парична казна“ на еден вработен мерка  „запирање на постапката“, на двајца вработени мерка „откажување на договор за вработување“ и на еден вработен му е изречена мерка  „отказ“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести