недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МВР ќе го договора начинот на издавање биометриски документи за претстојните избори

jankulovskapresmvr

Поврзани вести

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, ќе присуствува на работен состанок на кој ќе се информира околу текот на издавањето на биометриски документи.

На состанокот исто така ќе се договара начинот на работење во пресрет на престојните избори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести