сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МВР: Линијата 192 во прекин, користете го бројот 195

policija-500

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи информира дека телефонската линија 192 поради технички проблем во прекин.

Оттаму апелираат до сите граѓани кои имаат потреба да пријават нешто во полиција да го користат телефонскиот број 195.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести