четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

МВР: На ниту едно гласачко место не се регистрирани посериозни проблеми

download (1)

Последни вести

Денешните парламентарни и претседателски избори досега минуваат во мирна, фер и демократска атмосфера на целата територија на Република Македонија. Буквално на ниту едно гласачко место низ целата држава не се регистрирани никакви посериозни проблеми, ниту пак имало нарушување на процесот на гласање, се посочува во соопштението од Министерството за внатрешни работи.

Припадниците на Министерството остануваат на терен се’ до завршување на гласањето.

„Штабот на Министерството продолжува да функционира каде остануваме отворени за проверка на сите информации кои стигнуваат до нас и до нашите пријатели од меѓународната заедница кои од утринава учествуваат и ја следат работата на штабот“, известуваат од МВР.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести