сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

МВР: Не се точни информациите дека од март на Косово само со лична карта

mvr zgrada

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи апелира медиумите да не ги доведуваат во заблуда граѓаните објавувајќи непроверени информации дека од месец март на Косово може да се патува само со лична карта.

МВР, како што се наведува во соопштението, им стоело и им стои на располагање на граѓаните и медиумите за проверка на сите информации и прашања кои се од нивен интерес а се во доменот на работа на министерството.

Во моментот кога ќе биде постигнат договор МВР ќе ја информира јавноста, како и вообичаено.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести