петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

МВР: Нема повеќе заглавени автомобили низ Скопје, ситуацијата е под контрола

Отворени телефони за граѓаните за пријавување на непогоди предизвикани од поплавите во Скопје: 02 3073010, 02 3297295, 02 3297204.

nevreme-skopje-01

Последни вести

Сите луѓе кои со своите автомобили беа заглавени на критичните точки низ Скопје веќе се на сигурно, информираше полицијата. Нивните екипи се на терен и имаат контрола над ситуацијата.

Отворени телефони за граѓаните за пријавување на непогоди предизвикани од поплавите во Скопје: 02 3073010, 02 3297295, 02 3297204.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести