четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

МВР откри мигранти од Сомалија и Сирија

ilegalci-ilegalni-imigranti-betaa-1347871835-209240

Последни вести

МВР вчера откри седум мигранти во возило на атопатот Неготино – Велес.

Возилото „Сеат Толедо“ со грчки таблички, со кои биле превезувани мигрантите, било управувано од Н.П.(29) од Бугарија. Од извршената контрола констатирано било дека станува збор за седум странски државјани од Сомалија и Сирија на возраст од 20 до 23 години.

По целосно документирање на случајот против Н.П. ќе биде поднесена соодветна пријава, додека илегалните мигранти ќе бидат сместени во Прифатниот центар за странци во Скопје.

Најчитани вести