вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МВР: Повеќе пати нарушен јавниот ред и мир за време на протестот на стечајците

mvr

Поврзани вести

Додека се одржуваше протестот на околу 600 стечајци во Скопје во повеќе наврати беше нарушен јавниот ред и мир, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Имало обид да се демолира заштитната метална ограда како и туркање на кордонот полициските службеници кои го обезбедуваат протестот.

Од страна на полициските службеници, како што се наведува во соопштението на МВР, е идентификуван и легитимиран еден  од сторителите и против истиот како и против организаторот на протестот ќе се поднесаат соодветни пријави.

Околу 15 часот поголема бројка од присутните на протестот се разотидоа, а во моментот мирно простираат помал број лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести