Македонија,Крими хроника

МВР повторно во акција: Над 100 кг марихуана запленети синоќа

МВР повторно во акција: Над 100 кг марихуана запленети синоќа

Повеќе од 100 килограми марихуана се запленети во големата полициска акциија што Министерството за внатрешни работи ја спроведе во текот на изминатата ноќ.

Aкцијата се спроведува во повеќе места низ Македонија, а дека главна цел на полицијата овојпат е сузбивање на трговијата со дрога.

Од МВР ја потврдуваат акција, но сепак, повеќе детаљи се најавени за денеска.