петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 8

МВР повторно во акција: Над 100 кг марихуана запленети синоќа

Голема полициската акција доцна синоќа беше спроведена речиси на целата територија на земјава

marihuana

Поврзани вести

Повеќе од 100 килограми марихуана се запленети во големата полициска акциија што Министерството за внатрешни работи ја спроведе во текот на изминатата ноќ.

Aкцијата се спроведува во повеќе места низ Македонија, а дека главна цел на полицијата овојпат е сузбивање на трговијата со дрога.

Од МВР ја потврдуваат акција, но сепак, повеќе детаљи се најавени за денеска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести