четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

МВР: Преземаме акција за разбивање на вооружената група, останете мирни

mvr

Последни вести

МВР презема мерки за разбивање на вооружена група во кумановската „Дива населба“, изјави портпаролот на МВР Иво Котевски.

Акцијата,  се одвива по претходно добиени оперативни сознанија дека во тој дел од градот има вооружена група.

Од МВР апелираат граѓаните да останат мирни.

Најчитани вести