четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МВР синоќа апсеше диви копачи

lisicipritvor

Поврзани вести

Голема акција спроведе полицијата вчеравечер во Гевгелија, Велес и Ново Село. Според првичните информации уапсени се околу седум  лица кои се сомничат дека се занимавале со нелегална трговија на артефакти.

Осомничените според неофицијални информации се диви копачи, а претреси биле извршени во повеќе објекти каде веќе се пронајдени икони и археолошки предмети за кои се претпоставува дека имаат голема вредност.

Повеќе детали за акцијата од МВР најавуваат во текот на денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести