петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

МВР со детали за убиството во Радовиш

Пријавениот вракајќи се од продавница ја слушнал расправијата помеѓу Јашар Р. и П.Ј. по што започнал расправија со сега починатиот која подоцна преминала во физичка пресметка.

mvr-kje-vraboti-600-novi-policajci

Последни вести

МВР со детали за убиството во Радовиш. Против 28-годишниот Д.С. од Прилеп е поднесена кривична пријава, а Судот му одреди 30-дневен притвор, поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело „убиство“ го усмртил младиот радовишанец.

Имено, како што информира МВР, пријавениот и неговата девојка П.Ј. дошле во Радовиш на гости кај Јашар Р. кој му бил братучед на пријавениот.

Иако планирале да престојуваат во Радовиш само еден ден, решиле да останат бидејќи биле сведоци на кавга и физичка пресметка помегу сега починатиот Јашар Р. и неговата сопруга, по што истата си заминала од дома.

Минатиот понеделник…

Најчитани вести