понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МВР уапси убиец по кој се трага 21 година

Поврзани вести

Македонската полиција на граничниот прмин Јажинце фати убиец по кој се трага веќе подолго време.

Полицијата го привела 45-годишниот Д.Х. од Албанија кој се барал за убиство кое го извршил во 1993 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести