петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

МВР во голема офанзива против криминалот – повеќе акции во тек

полицијата во вистинска офанзива против криминалните групи во земјава

policijarm

Поврзани вести

Шверцери на дрога, оружје и цигари се апсат во моментов во рамки на повеќе полициски акции, говорат првичните информации од полицијата.

Акциите се спроведуваат во повеќе градови низ државата. Министерството за внатрешни работи повеќе информации најави на прес конфернцијата закажана во 13 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести