четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

МЗ: Лажна е информацијата за петта жртва од листерија

bacteria-in-petri-dish

Последни вести

Не постои петта жртва на листеријата, како што од утрово информираа некои портали и локалната телевизија од Кочани.

Не станува збор дека починало уште едно лице од Кочани од листериоза, демантираат од Министерството за здравство.

Иако во меѓувреме беше јасно дека нема нова жртва на листерија, попладнево на лажната информација за наводна петта жртва се надоврза и СДСМ со обвинувања кон Министерството и барање за реномирана странска експертиза, која би го решила проблемот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести