вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

МЗ: Нема петта жртва од листерија

listerija_1-500

Поврзани вести

Министерството за здравство демантираше дека бактеријата Листерија ја однела и петтата жртва, како што утрово индормираа одредени портали и локалната телевизија од Кочани.

„Не станува збор дека починало уште едно лице од Кочани од листериоза“, велат од Министерството за здравство.

Иако во меѓувреме беше јасно дека нема нова жртва на листерија, попладнево на лажната информација за наводна петта жртва се надоврза и опозициската СДСМ со обвинувања кон Министерството за здравство и барање за реномирана странска експертиза, која би го решила проблемот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести