сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

МЗТ го совлада Задар

hitportal-mzt-skopje

Последни вести

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со победа го почнаа настапот во својот нов спортски дом.

Во премиерниот натпревар во новата спортска сала „Јане Сандански“ одигран вечерва, МЗТ Скопје го победија хрватскиот тим Задар со 72:58 .

Во дуелот од 2.коло на АБА лигата, аеродромци во прекрасна атмосфера, ја остварија првата победа сезонава.

Најефикасен во редовите на МЗТ Скопје беше Цветковиќ, кој постигна 16 поени, додека Цинцадзе и Маринковиќ придодадоа по 13 поени.

Покрај овој дуел денеска се одиграа и средбите: Олимпија – Цедевита 77:67 и Цибона – Црвена Звезда во тек .

За утре закажани се натпреварите: Шолнок – Металац (18 часот), Игокеа – Будуќност (18), Левски – Мега Визура (18) и Партизан – Крка (20).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести