понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

МЗТ Скопје го освои пехарот во Купот на Македонија

1509782_10152267663648816_735700296_n

Поврзани вести

Кошаркарите МЗТ Скопје Аеродром уште еднаш ја потврдија доминација во Купот на Македонија, откако по трет пат во низа го освоија пехарот во ова натпреварување. Пред две години беа подобри од Фени индустри, лани од Куманово, а сезонава „металците“ го одбранија трофејот  во меч против Лирија, кој го добија со 76:73.

Гечевски со 16 и Чековски со 15 поени беа најпрецизни кај МЗТ, Маринковиќ оствари дабл-дабл од 14 поени и 12 скокови, а 14 поени постигна Кејд Дејвис. Кај Лирија најефикасни во ова финале беа Трајковски со 16 и Колс со 11 постигнати поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести