четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

МЗТ Скопје и Лирија во битка за пехарот во Купот на Македонија

mzt lirija

Поврзани вести

Екипите на  МЗТ Сопје и Лирија ѓе ги одмерат силите во денешното финале (17.30 ч) во Купот на Македонија. Бранителот на титулата МЗТ Скопје до финалето стигма откако го совлада незгодниот Кожув со 77:70, додека Лирија  во маратонски натпревар кој  беше прекинат заради  инциденти од навивачите  славеше над Куманово со 81:73

За тимот од Сарај ова е прво финале во Купот на Македонија во кое ќе се обиде да го совлада тимот кој доминира во последните неколку години во македонската кошарка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести