среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

МЗТ Скопје ја преслуша Игокеа

Kejd-Igokea-MZT

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром ја забележа 11. Победа во Регионалната АБА Лига, откако триумфираше во рамките на 22 коло на гостувањето кај Игокеа во Александровац со 79:65.
Во редовите на “металците”, одлична игра прикажа Александар Цветковиќ со 13 поени, 3 скока и 3 украдени топки. Со двоцифрен број на поени беа уште и Иван Маринковиќ со 11 и Стефан Синовец со 10. Кејд Дејвис постигна 9, додека Александар Костоски мечот го заврши со 7 поени.
Немања Гордиќ со 18 поени и Буниќ со 12 беа единствените играчи со двоцифрен број на постигнати поени кај домаќините.
Следниот натпревар македонскиот шАмпион го игра против Цибона во недела (09.03.2014) со почеток од 18.30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести