сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

МЗТ Скопје подобарод Широки

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Кошаркaрите nа МЗТ Скопје Аеродром го забележаа 12. триумф во АБА лига, откако на домашен терен го совладаа тимот на Широки 82:71. Иако имаше можност мечот да биде решен и многу порано , кошаркарите на Широки не дозволуваа МЗТ Скопје резултатски да се одлепи се’ до самиот финиш.

Иван Маринковиќ одигра одличен меч за македонскиот шампион постигнувајќи 20 поени со одлична реализација од поле (9-10) а додаде и 4 скока.  Стефан Синовецпостигна13 поени и 5 асистенции, додека  Цветковиќ, Шеховиќ, Чековски, и Лучиќ постигнаа по 9 поени.

Во тимот на Широки најмногу се истакна Џонатон Џонс со 25 поени.

По 24 одиграни кола МЗТ Скопје има скор од 12 победи и 12 порази. Следниот меч македонскиот шампион го игра во сабота против Црвена Звезда на гости.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести