недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МЗТ Скопје се прошета низ „Градски парк“

10288760_10152462770913816_7692385226421727249_n

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски шампионот МЗТ Скопје ја продолжи доминацијата во Суперлигата, славејќи со 89:73 против вечниот ривал Работнички во „Градски парк“ и со максимални шест победи лидер на табелата во првенството.

„Металците“ го забележаа шестиот триумф во последните шест меѓусебни дуели, како и 15. успех во 57. натпревар на теренот на лутиот ривал. Составот на Зоран Мартич ги доби првите три четвртини со 25:16, 24:19 и 26:21, а последната му припадна на домаќинот со 17:14.

Стефан Синовец беше најефикасен кај победничкиот тим со 19 поени, додека во поразениот тим со 18 поени најефикасен беше Марко Симоновски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести