четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МЗТ Скопје стартува против Мега Визура во новата сезона во АБА лигаа

ABA_liga_horiz

Последни вести

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје, новата сезона во АБА лига ќе ја стартува на гости против составот на Мега Визура. Раководството на Мега минатиот месец донесе одлука своите домашни мечеви во АБА да ги игра во Сремска Митровица, а „честа“ први да бидат гости во оваа сала ќе им припадне токму на кошаркарите на македонскиот шампион.
Овој натпревар ќе се игра на 4 октомври, а првата домашна средба „сино-белите“ ќе ја имаат во рамките на второто коло против составот на Задар. Бранителот на трофејот, тимот на Цедевита, ќе допатува во Скопје во рамките од шестото коло, а „металците“ ќе имаат тешка задача во последната рунда кога ќе и гостуваат на Црвена звезда.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА МЗТ

1.коло Мега Визура – МЗТ Скопје
2.коло МЗТ Скопје – Задар
3.коло Будуќност – МЗТ Скопје
4.коло МЗТ Скопје – Шолнок
5.коло Крка – МЗТ Скопје
6.коло МЗТ Скопје – Цедевита
7.коло Партизан – МЗТ Скопје
8.коло МЗТ Скопје – Раднички
9.коло Игокеа – МЗТ Скопје
10.коло Унион Олимпија – МЗТ Скопје
11.коло МЗТ Скопје – Левски
12.коло Цибона – МЗТ Скопје
13.коло МЗТ Скопје – Црвена звезда
14.коло МЗТ Скопје -Мега Визура
15.коло Задар – МЗТ Скопје
16.коло МЗТ Скопје – Будуќност
17.коло Шолнок – МЗТ Скопје
18.коло МЗТ Скопје – Крка
19.коло Цедевита – МЗТ Скопје
20.коло МЗТ Скопје – Партизан
21.коло Раднички – МЗТ Скопје
22.коло МЗТ Скопје — Игокеа
23.коло МЗТ Скопје – Унион Олимпија
24.коло Левски – МЗТ Скопје
25.коло МЗТ Скопје – Цибона
26.коло Црвена Звезда – МЗТ Скопје

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести