вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На БиХ и се закануваат поплави

tuzlanski-kanton-poplavljeno-vise-od-150-objekata_1400080421

Поврзани вести

Само три месеца по катастрофалните мајсkи поплави, во БиХ повторно има поплави, одрони и лизгалишта по вчерашниот дожд.

Во Челопек кај Зворник водата се излеала од реката Сапне и го прекинала сообраќајот на магистралниот пат Зворник-Бијелина.

Состојбата на природни несреќи повторно е прогласена на подрачјето Завидович  каде што има поплави и лизгалишта.

И во општините на Тузланскиот кантон силните дождови предизвикаа поплави, лизгалишта и одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести