петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

На Богородица откриени 97 мигранти во товарно возило

На граничниот премин Богородица во приколка на товарно возило со српска регистрација пронајдени се 97 мигранти со непозната националност и без документи за идентификација.

migranti-shverc

Поврзани вести

Возилото, како што денеска соопшти Царинската управа, било натоварено со фолија за пакување кафе од грчки извозник, наменета за увозник од Србија.

Лицата се предадени на Министерството за внатрешни работи за нивно натамошно постапување.

Најчитани вести