петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

На Богородица уапсено лице барано од Интерпол

bogorodica_gp

Последни вести

Пред два дена во 21 часот и 10 минути на граничниот премин Богородица на влез во Македонија, при пасошка контрола се јавил 44-годишниот И.Ј. од Белград, при што било констатирано дека истиот се бара од страна на Интерпол за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На лицето му е определена мерка „екстрадиционен притвор“ во траење од 40 дена и иситиот е предаден во КПУ Затвор – Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести