недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

На Дара Бубамара и се слошило на аеродром

dara

Поврзани вести

На пејачката Дара Бубамара и била укажана итна медицинска помош на аеродромот „Никола Тесла“ откако по пристигнувањето од Цирих изгубила свест.

Како што пренесува Ало.рс фолк ѕвездата се враќала од настап од Швајцарија, а и се слошило поради исцрпеност и диета која неколку недели ја држела.

Според изјавите на Дара овие неколку дена била на специјален режим на исхрана, ослабела шест килограми и поради тоа малку и паднал имунитетот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести