вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

На дело фатени дрвокрадци во струшко

drvo-500

Поврзани вести

Полицијата минатата недела на дело фатила лица кои бесправно сечеле дрво во струшко Горна Белица.

Лицата се дале во бегство, додека 20 метри кубни огревно буково дрво се предадени на Шумската полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести