петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

На „Долно Блаце“ уапсен Австралијанец кој се барал со потерница

Лицето било приведено во Полициска станица Чаир за понатамошна постапка.

полиција1

Последни вести

На граничниот премин „Долно Блаце“ вчера околу 19 часот на влез во Македонија, при извршена проверка било утврдено дека за 53-годишниот Л.А. од Бризбен-Австралија е распишана потрага по судска наредба од Основен Суд Скопје 2, Скопје.

Лицето било приведено во Полициска станица Чаир за понатамошна постапка.

Најчитани вести