сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

На есен продолжува дијалогот меѓу Белград и Приштина

Дневникот наведува дека премиерот Хашим Тачи и опозицискиот кандидат мандатарот Рамуш Харадинај во разговорите со странските дипломати и официјалните лица на ЕУ изразиле подготвеност да го продолжат дијалогот.

bg

Поврзани вести

Дијалогот меѓу Белград и Приштина треба да продолжи во септември, пишува денеска приштинскиот весник Трибуна, повикувајќи се на неименувани извори кои тврдат дека официјалните лица на ЕУ кои посредуваат во дијалогот планираат да го продолжат.

Дневникот наведува дека премиерот Хашим Тачи и опозицискиот кандидат мандатарот Рамуш Харадинај во разговорите со странските дипломати и официјалните лица на ЕУ изразиле подготвеност да го продолжат дијалогот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести