сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

На граничниот премин „Богородица“ се чека и по 40 минути за влез во Грција

Нешто помалку се чека на грчката страна од преминот, но зголемена фрекфенција таму се очекува вечерва, кога граѓаните се враќаат од викенд.

premin

Последни вести

На граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, освен граничниот премин „Богородица“ каде што времето на чекање е 30 до 40 минути, од македонската страна.

Нешто помалку се чека на грчката страна од преминот, но зголемена фрекфенција таму се очекува вечерва, кога граѓаните се враќаат од викенд.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести