недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

На граничниот премин „Богородица“ се чека по 30 минути

На останатите гранични премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Напомена дека оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

bogorodica

Последни вести

На граничниот премин „Богородица“ патничките возила за излез од државата се задржуваат околу 30 минути, информира АМСМ.

На останатите гранични премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Напомена дека оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести