среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

На границите се чека до половина час

granicn premin

Поврзани вести

На граничните премини од македонска страна се чека 20 до 30 минути, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на патиштата низ дражавата се одвива пo суви коловози, а интензитетот надвор од градските средини е зголемен.

Најчитани вести