среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 27

На граничните премини има задржување од половина час

На граничните премини за влез и за излез од државата има задржувања од 30-тина минути, соопшти АМСМ.

g-p-bogorodica

Поврзани вести

На граничните премини за влез и за излез од државата има задржувања од 30-тина минути, соопшти АМСМ.

Сообраќај на патните правци надвор од градските средини е со зголемен интензитет и се одвива по суви коловози.

Се препорачува внимателно возење.

Поради високите температурии од АМСМ сугерираат и патување во раните утрински и вечерни часови  со почести одмори и конзумирање повеќе безалкохолни пијалоци.

Најчитани вести